10. Jun 2022

Årets vinnere

Her er vinnerne av Færderseilasen 2022. Se også bilder fra søndagens premieutdeling.

Klikk her for komplette resultater

(bilder nederst i artikkelen)

Klassevinnerne:

Tur m/spinnaker 1:

«Angelique» (Frognerkilen Seilforening. Av 1860)
Vegard Oftedal Rake (skipper), Vebjørn Hagen, Paal Magnus Stigre, Espen Thomassen

Tur m/spinnaker 2:

«Sol» (Asker Seilforening)

Victor Reis (skipper), John Tvedt, Caroline Reis, Alexander Reis

Tur m/spinnaker 3:

«Endepearl» (Holmestrand Seilforening)

Kenneth Bjørklund (skipper), Kaj Haagensen, Erik Asbjørnsen, Megan Denman-Cleaver, Gard Henning Lier, Kristina Bezrodnaja, Lyder Bjørklund, Thor Espen Bjørge, Espen Hansen

Tur u/spinnaker 1:

«Perle III» (KNS)

Ole Christian Sørlie (skipper), Erik Melsæter, Johan Fjell, Martin Storm Stensholt

Tur u/spinnaker 2:

«Zest» (Frognerkilen Seilforening. Av 1860)

Morten Nordvold (skipper), Andre Placht, Erik Hoftun, Geir Kjærnes

NOR-Rating m/spinnaker R1:

”Alfa” (Bærum Seilforening)

Lars Magnus Christensen (skipper), Harald Christensen

NOR-Rating m/spinnaker R2:

”Impuls” (Fredrikstad Seilforening)

Theodor Nystrøm (skipper), Alexander Hunn, Sondre Jørgensen

NOR-Rating m/spinnaker R3:

”piXeline” (Drammens Seilforening)

Henning Hansen (skipper), Bjørnar Erikstad, Arve Roaas, Stine Mari Sørhaug, Tonje Gran Bergan, Anders Wilhelmsen, Thomas Løberg, Eirik Bjørn Hansen, Andreas Røe, Siri Kamfjord

NOR-Rating m/spinnaker R4:

”Bertha” (Tønsberg Seilforening)

Ove Megrund Bartho (skipper), Grethe Megrund, John Bartho Hansen, Frode Megrund, Knut Bartho Hansen, Erik Bartho Klufthaugen

NOR-Rating m/spinnaker R5:

”Ibb” (Brevik Seilforening)

Henrik Tangen (skipper), Johan Sandersen, Jan Ove Olsen, Atle Skreosen, Torjus Tangen, Dag Halvdan Usterud, William Skreosen, Espen Rønningsland Fløterud, Magnus Lundgren

NOR-Rating m/spinnaker R6:

”Snakkas” (Brevik Seilforening)

Per Sortedal (skipper), Rune Halvorsen, Sondre Ditlefsen, Frode Johansen, Rikard W. Nilsen, Ole Marius Schønberg, Vetle Fink, Jørgen Nilsen

NOR-Rating m/spinnaker R9:

”GAME” (Asker Seilforening)

Calle Andersen (skipper), Espen Guttormsen, Bjørn Olav Strandli, Petter Hagelund, Cathrine Andersen, Beate Cathrin Haugen, Torgeir Pedersen Ambjørseid, Geir Begby, Eilert Kamfjord, Anders Pedersen, Lilian Agerup

NOR-Rating u/spinnaker 1:

«First Price» (Hurum Seilforening)

Casper Branting (skipper), Mats Halvorsen, Trym Markveien

NOR-Rating u/spinnaker 2:

«Liverin» (Holmestrand Seilforening)

Jan Iverin (skipper), Lise Iverin, Marianne Ingvill Thomassen, Trond Nilsen

Doublehanded DH2:

”Redline” (Bærum Seilforening)

Andreas Lawson (skipper), Erik Lawson

Doublehanded DH3:

«Off Course» (Røyken Seilforening)

Marius Løken (skipper), Truls Haug

Singlehanded:

«Feelgood» (Bærum Seilforening)

Christer Lie (skipper)

Entype – 11meter:

«LINN II» (KNS)

Rune Wahl Nilsson (KNS), Peder van der Hagen, Linn C. Wahl Nilsson

Entype – H-båt:

«Langbein» (Arendals Seilforening)

Kjell Clement Ludvigsen (skipper), Martin Tobiasson, Eskild R. Larsen

Entype – J/70:

«Fjærlett» (Tønsberg Seilforening)

Sivert Foyn-Andersen (skipper), Jacob Andresen, Marie Jacobsen Lepperød, Emil Schøning-Olsen, Ida-Linn Vittersø

Sportsbåt:

«Gudrun» (Bundefjordens Seilforening)

Øyvind Bangsund (skipper), Thomas Holen, Marius Oustad Andresen, Erik Stueflaten, David Jeffrey

IF-Boat:

”Kalebass” (Hurum Seilforening)

Jan Kolbjørnsen (skipper), Aud Beston

TurGlede:

«Cortona» (Bærum Seilforening)

Jan Erik Ressem (skipper), Kevin Tuttle, Syver Aas-Bakke, Bjørn Remseth, Bjarte Malmedal

Klassiske treseilere:

«Kryss» (Hurum Seilforening)

Peter Ennals (skipper), Lars Erik Mørk, Tom Bratlie, Johan Sunden, Harald Rud, Benno Pratt, Kjetil Løvik

Albin Express:

«Excalibur» (Moss Seilforening)

Vidar Emanuelsen Selju (skipper), Alexander Ayling, Mathias Mollatt, Jens Kristian Hole, Henrik Olsen

Flerskrog:

”SJAMAN” (Tønsberg Seilforening)

Jan-Kristian Vedeler (skipper), Øyvind Nilsson, Kristian Aandahl, John Kristian Amundsen

Til start

0

Dager

0

Timer

0

Minuter

0

Sekunder

Posisjon målgang

N

59.2675699

Ø

10.4075608